Bij de boeklancering van Oh my Pie kreeg ik een heerlijk geurend zakje kruiden mee, pumpkin spice heet het. Door de geur alleen al raakte ik meteen geïnspireerd en begon ik een aantal recepten op papier te schrijven (ja er komt nog meer aan met de pumpkin spices van Green Gypsy). Deze keer combineerde ik de kruiden met zoete aardappel en toen werd het zoals de naam al zegt, een pumkin spice cake met zoete aardappel.
Dit heb je nodig
- 100 gr havermeel*
- 150 gr gekookte zoete aardappel (gepureerd)
- 120 ml (ongezoete) amandelmelk
- 1/2 el chiazaadjes + 2 el water (chia egg)
- 2 el ahornsiroop
- 3 tl pumkin spice van Green Gypsy (dit kan eventueel vervangen worden door kaneel)
- 1 el notenboter (pindakaas, cashewnotenboter, of een andere zadenboter)
- 1/2 tl bakpoeder
- snufje zout
- handje gemengde noten
* Havermeel maak je makkelijk zelf door havermout fijn te mixen in de blender.
Zo maak je deze pumkin spice cake met zoete aardappel
- Verwarm de oven voor op 175 graden en beleg een kleine bakvorm (doorsnede van 12 cm) met bakpapier
- Week de chiazaadjes in het water voor ongeveer 5 minuten
- Meng alle ingrediënten in de blender goed door elkaar behalve het handje noten
- Giet het beslag in de vorm en verdeel de ongezouten gemengde noten over het geheel
- Bak de cake in 20 tot 25 minuten af
PS: Deze cake doet het perfect als ontbijt, maak ‘m de avond ervoor klaar en het is de volgende ochtend dubbel genieten.
Enjoy!
4 Reacties
Wat een prachtige cake! Ziet er echt heerlijk uit!
Heerlijk ziet ie eruit, en het lijkt mij ook totaal geen straf om je dag op zo’n manier te beginnen!
Dankjewel Roos, het is inderdaad super fijn om je dag op zo te beginnen.
Het ziet er weer heerlijk uit. Ik heb nog altijd nooit iets gebakken met zoete aardappel en ik ben hier zo benieuwd naar.