Alweer taart! Met een bodem van gepofte boekweit en extra pure chocolade met daaroverheen een laag cheesecake van roomkaas en Griekse yoghurt, dit alles afgetopt met zelfgemaakte caramel van medjouldadels en pecannoten. Een semi-gezond geniet moment, dat is het. Wil jij ook genieten met dit taartje? Stap dan snel de keuken in en ga aan de slag.
Dit heb je nodig voor een cheesecake met karamel pecan topping
Voor de bodem:
- 50 gr pure chocolade (85%)
- een flinke hand gepofte boekweit
Voor de cheesecakelaag:
- 100 gr (Philadelphia) roomkaas
- 100 gr (echte) Griekse yoghurt
- 3 el ahornsiroop
- optioneel: 2 el kokospasta
Voor de karamellaag:
- 4 a 5 medjouldadels
- 2 el water
- 1 handje gehakte pecannoten
Zo maak je deze cheesecake
- Beleg eerst je springvorm (12-16 cm) met bakpapier.
- Smelt dan de chocolade au-bain-marie, haal de chocolade van het vuur en meng hier de gepofte boekweit doorheen.
- Verdeel daarna het boekweit-choco mengsel over de bodem van de springvorm en zet deze even in de koelkast.
- Mix en een grote kom de roomkaas, Griekse yoghurt, ahornsiroop en optioneel ook de kokospasta tot een mooie gladde massa.
- Verdeel de cheesecake-laag over de boekweit-choco bodem en zet de taart in de koelkast.
- Laat de dadels even weken in heet water en mix ze daarna in de blender samen met 2 el van het water tot een stevige massa.
- Verdeel als laatste het dadelmengsel over de cheesecake en sprenkel hier de stukjes pecan nootjes overheen.
Deze taart is natuurlijk heerlijk om te maken en nog veel lekkerder om op te eten. Ben jij net als mij ook gek op het maken van al dat lekkers? En wil je meer lekkere taarten proberen? Neem dan eens een kijkje op onze taarten pagina, je vindt hier al het gezonde lekkers.
Een andere persoonlijke favoriet is de gezonde aardbei kwark taart, ook zeker een aanrader.
Enjoy!
Zo waaauw, looking good! Heb ‘m net gelijk aan mijn zus laten zien en die is razend enthousiast haha. Ik heb al de opdracht gekregen om hem een keer te gaan maken. :p
Gaaf, ik ben heel benieuwd wat jullie er van vinden Sandra. Jij gaat ‘m vast nog mooier en lekkerder maken dan deze!
Ik ben zo gek op cheesecake! Ik vind het echt een heerlijke taart en ik kan er nooit genoeg van krijgen, haha! Superlekkere topping ook. Malou x
Thnx, ik ben het helemaal met je eens Malou, cheesecake is the best!
Dit recept ziet er echt waanzinnig lekker uit Anne. Een terechte winnaar als je het mij vraagt!
Aah, dankjewel Beau! Zo tof dat gewoon een healthyfoodlove creatie deze challenge won!
wat kan ik ipv gepoft boekweit gebruiken.
t is hier in tenerife nl niet te vinden 🙁
Gepofte quinoa, anders kan je het ook altijd vervangen voor wat extra noten in stukjes.
Hoe lang moet de taart in de koelkast voordat het wat is opgestijfd?
Drie a vier uur, of gewoon de nacht over.
Welke maat springvorm ?
Zoals in de omschrijving vermeld: springvorm (12-16 cm);)