Een bakje kwark is een bakje kwark en alleen maar magere yoghurt in een schaaltje is ook zo saai. Nee, de slingers moet je toch echt zelf ophangen. Deze karamel-zeezout granola zorgt ervoor dat ieder ontbijtje een waar feestje wordt.
Ingrediënten
- 200 gram havermout
- 150 gram gemengde noten (ik gebruikte een mix van walnoot, cashewnoten en paranoten)
- 50 gram cranberry’s
- 1 eetlepel olijfolie
- 3 eetlepels Misters Kitchen karamel-zeezout pindakaas
Iedereen klaar? Bakken maar!
- Verwarm de oven voor op 200 graden (hetelucht).
- Weeg alle ingrediënten af. Doe de havermout, de gemengde noten en de olijfolie in een kom en mix dit met de hand goed door elkaar.
- Doe de pindakaas erbij. Alle ingrediënten moeten ‘nat’ zijn van de vloeibare ingrediënten dus je moet even goed roeren.
- Beleg een bakvorm (ik gebruikte een brownievorm) met bakpapier, strooi het mengsel erover uit en schuif het voor 10 minuten in de oven.
- Haal de granola-to-be eruit, hussel het even goed door elkaar en doe de cranberry’s erbij. Zet de bakvorm daarna weer voor 10 minuten terug en zet de oven weer op 200 graden.
- Even laten afkoelen en bewaren in een afsluitbare pot. Zo kan je er tot 5 dagen van genieten!
Wat heeft Gabriëlla dit weer goed bedacht hé, ik kan me voorstellen dat het vooruitzicht op deze karamel-zeezout granola, jou wel uit je bed gaat krijgen.
Ben je zelf niet helemaal fan van de karamel-zeezout variant, dan zou je ook nog deze kunnen proberen, zeker weten een aanrader.
Enjoy!